Gå till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Saltvattensguiden

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

CrystalRed

Medlem
  • Gick med

  • Senaste besök

All aktivitet

  1. Det började växa alger, dock var jag ganska liten vilket gjorde att jag inte riktigt visste hur jag skulle göra. Jag har även en hel påse med salt och hydrometer. Kanske inte blir så hög kostnad då
  2. Jag har sen mitt förra försök ett 60 liters clown hotell stående, dock så har lite saker försvunnit ur systemet längst bak på akvariet, det var små bollar osv går det att köpa?
  3. Hur är det med tester? Vilka tester ska man kolla upp, kände mig lite lurad när jag köpte massa tester för 1000 kr.
  4. Tjena, jag hade ett misslyckat projekt förut med saltvatten och kanske vill starta upp igen. Har lite frågor om saltvatten: Om man vill ha det absolut enklaste inom saltvatten vad är det? Har ett 25 liter akvarium som sägs ska vara enkelt att göra till salt, kan man ha 2 clownfiskar i 25 liter eller är det för litet? Om man kör på enklaste, vad kostar det då förstår att det beror på storlek men 25-60 liter. Mitt förra försök så sa dom att jag var tvungen att ha massa tester så köpte en låda för 1000 kr med hur mycket som helst. Behövs det verkligen om man kör enkelt? Tack för svaren!

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.