Gå till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Saltvattensguiden

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Playmain

Medlem
  • Gick med

  • Senaste besök

  1. Haha tack för hjälpen Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
  2. Okej kanske bätte då att försöka få tag i ngn lite svagare då... Sjukt svårt det här! Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
  3. http://www.tritonakvarium.se/razor-120w-10000k-16000k/3094-0 denna är kanske bättre då?
  4. Ah då blir den nog lite liten. Att det ska va så svårt xD Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
  5. Hum okej... Synd att det ej står hur bred den är mitt kar är ju inte jätte stort direkt.
  6. Tittade lite på denna. http://www.tritonakvarium.se/razor-nano/3110-0 Är den lagom till dett 54 liters? 60cm långt 30cm djupt? Mjukkoraller.
  7. Inte ointressant men köper nog hellre från en svensk sida så man får hem det lite snabbare
  8. du har inget tips med ngt från ngn svensk sida annars? Är nog tyvärr inte så teknisk att jag vågar på mig att bygga en själv..
  9. En mobilbild ska försöka fixa bätte i helgen. Men sjukt nöjd med upgraden! Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
  10. Okej, har du ngt bra tips annars till ett 54 liters? Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
  11. Hej! Har en liten fundering ska nog updatera ljuset till mitt nano reef. Har just nu lite kenyaträd och funderar på fler mjukisar. Såg att den person på ett amerikanskt forum länkat till denna. http://viewitem.eim.ebay.se/228-LED-Aquarium-marine-Light180-blue-lamp-corals-fish-invertebrate-lighting-/271074139346/item tror ni att det är något som skulle funka?
  12. kanon tack för hjälpen! Då ska man bara försöka få tag i en med, haha!
  13. Oj ja då skippar jag den ! Tack för infon. Bättre med en gramma loreto?
  14. Onsdag kommer karet och nya belysningen. Fler städare är inköpta sen förra veckan ska även in till stan en sväng på Onsdag och skaffa mig några fler kilon levande sten. Har dock en ganska stor fundering hur mkt fisk vågar jag köra? Har i dagsläget två clowner men är sugen på en Blågul frökenfisk och en gramma loreto. Är det lagom eller för mkt för 54 liter?
  15. Eftersom att 30 liters aquael nano reef kändes alldeles för litet har jag bestämt mig 27 dagar efter uppstart att uppgradera. Nytt 54 liters kar, nybelysning osv beställt, kommer runt 25-27. Too excited! Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.