Postat 23 augusti 201312 år Författare Har varit "lite mycket jobb" senaste året så jag har knappt haft tid att vara på forumet. Ska försöka få in lite bilder allt eftersom. Tills vidare får ni hålla tillgodo med några mobilbilder. Den här är från starten som ni ser.
Postat 24 augusti 201312 år Fint ska bli kul att se, håller också på att fylla upp mitt Red Sea Max 650s. Ska bli intressant att följa din tråd. Välkommen
Postat 24 augusti 201312 år Författare Efter tre långa månader med bara sten i akvariet så var det äntligen dags att införskaffa den första korallen. Inte så spännande med tanke på allt som finns på det här forumet men det blev helt klart ett lyft i vardagsrummet hemma.
Postat 24 augusti 201312 år Kul alltid lika roligt och spännande att sätta in det första levande i karet.
Postat 25 augusti 201312 år Det är mycke som är underskattat i akvarie världen. Stjärnpolyp är nog en av dessa fint jue alltid skönt att ploppa i första saken och känna att man gjort rätt
Postat 12 september 201311 år Författare Ja, även de enkla sakerna är roliga. Åtminstone i början ;-)När stjärnpolypen fått vara i ett tag så blev det ett clownpar och en BTA (som praktiskt nog placerat sig i ett stort snäckskal i butiken)
Postat 17 september 201311 år Författare När clownerna hade bott in sig ett tag så blev det utökning i burken.
Postat 17 september 201311 år Snygga!! Har själv just beställt 2 zebrazoma från triton som jag får på Torsdag. Dom är så fina.
Postat 19 september 201311 år Författare Snygga!! Har själv just beställt 2 zebrazoma från triton som jag får på Torsdag. Dom är så fina.Ja, tycker också att de är en härlig färgklick i akvariet.
Postat 19 september 201311 år Författare Efter ytterligare en tid så blev det en ny mjukis och en sandvändande sjöstjärna. Det kliar i fingrarna att skaffa mycket mer men "sakta men säkert" verkar ju vara melodin för saltvatten så jag får hålla i mig.
Postat 21 september 201311 år Författare Tog en tur till StoffeSwe (som visade sig vara en gammal lumparkompis) och köpte några nya mjukisar och en euphyllia.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.