Gå till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Saltvattensguiden

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Postat

Hej. Jag ska snart till Peking och Shanghai. Något som vet bra ställen att köpa utrustning på och/eller ställen att kolla salt på. Roger

Postat

I Peking finns det två ställen av intresse för salt intresserad.

Finns en stor djurmarknad längs sydöstra delen av tredje ringen, ligger nära till det stora möbelområdet där.

Andra stället ligger i nord västra delen av Peking, mellan tredje och fjärde ringen. Det finns en stor blom marknad i samband med akvarie utrustning och levande. Tipps är att skicka ett mail till Bubble Magus och fråga om vart i Peking du kan köpa deras utrustning så får du denna address.

Postat
  • Författare

Tack. Jag har varit i Peking förut så jag förstår vad du menar med ringarna. Har du ngn gata eller liknande man kan ge till en nästan inte engelsktalande taxichaffis? Roger

Postat

Beklagar men ingen adress, brukar peka mig fram för chaufförerna där. Fråga annars på hotellet om möbelområdet och djurmarknaden, är dom från Peking vet dom vart det ligger längs tredje ringvägen.

Shanghai kanske har mera men känner inte till det på samma sätt. Annars är Hong Kong oslagbart, gold-fish street har allt du kan tänka dig.

Gå med i konversationen

Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Guest
Svara på detta ämne...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.