Postat 17 januari 200817 år Nu har jag åkt på århundradets invasion av plattmaskar - vissa säger att mandariner kan äta upp dem, men ingen verkar ha egna efarenheter. Jag hade inte tänkt ha mig en wrasse, men en mandarin står på önskelistan, så det vore bättre. Någon som vet?
Postat 17 januari 200817 år mina mandariner äter inte plattmaskar. iaf inte i den takt som dom växer fram.. ja 4 mandariner..
Postat 17 januari 200817 år Min tog lite platmask men jag tror nog att de var nåt helt annat som fick dom att försvinna ur min burk.Inte för att jag kan säga vad som hände men det blev en relativt radikal minskning efter ett tag.//NiXoN
Postat 18 januari 200817 år Haft min mandarin i kanske 1,5 år och aldrig sett den ta plattmask. Tror nog du får försöka hitta en annan väg. Har tyvärr inget annat råd att ge men det finns så många kunniga här på forumet, så det löser sig säkert.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.