Postat 13 december 200816 år Vet inte säkert om det är en alg, skulle tro det men?det är inde dom på bilden men ser exakt likadanna ut. Kunde bara inte hitta nått namn på dom när vi råkade snubbla över bilden.
Postat 14 december 200816 år TjabaJag har en exakt likadan (tror jag). Sitter fast på ls:en och köpt hos Rolle här i Luleå. Japp sådanna fall är det en alg. Min ser ut såhär:
Postat 14 december 200816 år jag hade en sådan ja me.. men så fort ja fick hem min rävhuvudsfisk va den borta.. den är tydligen mycket god..
Postat 14 december 200816 år Författare TjabaJag har en exakt likadan (tror jag). Sitter fast på ls:en och köpt hos Rolle här i Luleå. Japp sådanna fall är det en alg. Min ser ut såhär:Du vet inget namn på den? Är det en bra eller dålig alg att ha? Skulle vara roligt att läsa om den?
Postat 14 december 200816 år Köpte den som röd alg. Han sa att den växt upp från ls:en. En betydligt bättre alg att ha än de gröna då den inte sprider sig utan den står där den står. Skulle kunna vara en: Kallymenia reniformis. Min trigger åt också på den men vi lämnade tillbaka bråkstaken.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.