Postat 19 april 201213 år Har en sjöstjärna som armarna lossnar på och sedan kryper dessa armar iväg och bildar nya sjärnor . Han har tappat 4 armar så snart har jag 5 fina stjärnor i karet . märkligt men dom kanske gör såhär iallafall ..
Postat 19 april 201213 år Författare Ska det fortsätt i denna takten så kommer det snart ut en annons på köp&sälj
Postat 20 april 201213 år Ska det fortsätt i denna takten så kommer det snart ut en annons på köp&säljGött, jag är på jakt efter kul varelser så bara säg till
Postat 20 april 201213 år I handbok för tankspridda av Johan Rapp kan man läsa att det är tur för de (äh, oss) som har en något tankspridd läggning att armar och ben sitter fast på kroppen eftersom man annars skulle glömma bort dem överallt. Kan nog stämma, diverse proteser hittas ju ibland kvarglömda. Så sjöstjärnan är helt enkelt tankspridd och glömmer kvar nån arm ibland, konstigare än så är det inte.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.