Postat 15 september 201212 år Roligt fredags och lördagsnöje att bygga!Förhoppningsvis kommer den att provas inom några dagar!
Postat 15 september 201212 år Är ingen expert på ats med det ser bra ut. ser fram emot ett resultat om några veckor. /AndréSent from my iPhone using Tapatalk
Postat 15 september 201212 år Ser mycket bra ut. Det enda jag kan komma att tänka på är att du sannolikt inte kommer få så bra tillväxt på alger från mitten och nedåt av mediat eftersom det inte är tillräckligt med ljus där. Men, kör igång den och se vad som händer! Lycka till!
Postat 15 september 201212 år Författare Tror det med, att de behövs mera ljus. Men har en ny lev av Jannes drivare, så de är bara att bygga på flera leds! Ser mycket bra ut. Det enda jag kan komma att tänka på är att du sannolikt inte kommer få så bra tillväxt på alger från mitten och nedåt av mediat eftersom det inte är tillräckligt med ljus där. Men, kör igång den och se vad som händer! Lycka till!
Postat 15 september 201212 år Författare Hade bara ca 10% av belysningen för att kunna ta kort!!Tror det med, att de behövs mera ljus. Men har en ny lev av Jannes drivare, så de är bara att bygga på flera leds!
Postat 25 september 201212 år Författare Det börjar gro! 6st röda led 630nm monterade! Får se om de blir bättre fart på det!(kort kommer när de blir lite mera synligt)
Postat 12 oktober 201212 år Författare Det börjar gro!! Men har nog lite för lite flöde. Kör med en 800L pump nu, väntar på en lite större pump. Kommer även att öka på belysningen lite mera.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.