Gå till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Saltvattensguiden

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Postat

Hej! Lite udda fundering men har ett kar som stått med ls i en tid och hittat diverse ting i det. :)

Bland annat dessa sniglar som man ser här en hel armé närmare bestämt min fråga är om det finns sniglar som är minrde önskvärda?

Man ser dem här på bilden om än lite dåligt.

post-6878-14468927025627_thumb.jpg

Postat
  • Författare

hm skulle nog lagt dem på identifiera lägre djur avdelningen kanske...

Postat

Jag har massor av de små snäckorna som finns på din bild och de har aldrig gjort någott dåligt, vad jag sett. Som jag uppfattar det är de nattaktiva städare. Det finns massor med icke-önskvärda snäckor, allt från snäckor som äter andra invånare i karet till snäckor som kan döda dig.

Postat
Jag har massor av de små snäckorna som finns på din bild och de har aldrig gjort någott dåligt, vad jag sett. Som jag uppfattar det är de nattaktiva städare. Det finns massor med icke-önskvärda snäckor, allt från snäckor som äter andra invånare i karet till snäckor som kan döda dig.

Hur står det till med tex konsnäckor i handeln?Med tanke på att det säljs/omsätts hypergiftiga zoanider...är kunskapen större där?

Gå med i konversationen

Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Guest
Svara på detta ämne...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.