Postat 20 mars 201510 år Jag är inne på min 3e vecka på uppstarten och har hittat 2 gröna tunna pinnar som sticker ut från en av mina stenar. .vad kan det vara?
Postat 20 mars 201510 år Alger med största sannolikhet, men exakt vilken sort är lite svårt att säga.
Postat 20 mars 201510 år Författare Trodde alge var lite mer slämmiga.. de är mer hårda, som ett räkben ☺ men men.. algtiden är ju nu så..
Postat 20 mars 201510 år Alger finns i många variationer, gröna, bruna, röda, lila mfl färger, sen kan de vara slemmiga, sträva, hårda, mjuk osv. Kika här tex: http://se.reeflex.net/kategorie/47.html
Postat 20 mars 201510 år Författare Okej, tack för svar! hade hoppats på att det var något levande, i bevis på att jag gjort rätt med salt sten etc. Men alger är ju alltid något ☺
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.