Postat 13 april 20169 år Författare Blev en sådan här Coral ca 4-5 veckor sedan eller kanske lite mera glömmer lätt nu för tiden OBS inte mina bilder det är från reflex OBS. Den lever fortfarande inga tecken på att ge upp det får man vara glad för står så mörkt det går ihop med denna: Ändrat 13 april 20169 år av Conjor
Postat 13 april 20169 år Det är en mandarin på en utav de tidigare bilderna som du kallar spöket va? Hur klarar den isf att bo i ett kar av denna storleken? Har ungefär samma storlek på kar och är ganska sugen på att skaffa en så jag är lite nyfiken.
Postat 13 april 20169 år Författare Det klarar den men absolut inga andra fiskar med fart på frökenfiskar eller dyligt den är som en Sjöhäst i fart när det gäller att äta så den behöver tid på sig att äta och den är ganska svår en lättare varijant är Scooter Blenny. Jag har max 5 fiskar i denna burk. Ändrat 13 april 20169 år av Conjor
Postat 7 maj 20169 år Författare Blev tre udda koraller till i Fredags Ändrat 7 maj 20169 år av Conjor
Postat 8 maj 20169 år On 2016-05-07 at 20:58, Conjor sa: Blev tre udda koraller till i Fredags Snygg! Hur går det med din blå gorgonia, chilin och clathrian?
Postat 9 maj 20169 år Författare 9 timmar sedan, tarmYg sa: Snygg! Hur går det med din blå gorgonia, chilin och clathrian? Blå död lossade och hamnade i streamern Chillin lever fortfarande svamparna är inte kvar men allt annat i koralväg lever.En del fiskar utbytta.
Postat 9 maj 20169 år Svampar kan vara rätt svåra att få att överleva under längre tid. Coola mjukissar i övrigt =)
Postat 9 maj 20169 år 12 timmar sedan, Conjor sa: Blå död lossade och hamnade i streamern Chillin lever fortfarande svamparna är inte kvar men allt annat i koralväg lever.En del fiskar utbytta. Tråkigt med den blå, den va riktigt läcker. Vad matar du chilin och dina andra azoox med?
Postat 9 maj 20169 år Författare 5 minuter sedan, tarmYg sa: Tråkigt med den blå, den va riktigt läcker. Vad matar du chilin och dina andra azoox med? Jag matar med H2Ocean SPS och Salifert Coral Food.
Postat 11 maj 20169 år Författare 10 timmar sedan, Pasaputte sa: Nice Fint Tackar ja det behöver ju inta vara så stort för att det skall vara Nice
Postat 11 maj 20169 år Författare 51 minuter sedan, Catchio sa: Fint! Är det enbart mjukisar? Ja endast Mjukisar
Postat 24 juni 20169 år Författare Lite nytt till Midsommar fiskarna har varit på Ikea nä det är ju han på andra sidan glaset som gjort ny scape naturligtvis
Postat 7 augusti 20169 år Författare Burken går lite på knäna just nu kan man säga men den reser sig förhoppningsvis om man inte har för brottom och pillar Skaffade en sån här AutoAqua Smart ATO Mini något man borde gjort för länge sedan helt klart fungera utmärkt. Skaffade en sådan här Dragon Wrasse en liten är så välldigt vacker och jo jag vet den blir för stor sinom tid men då får den flytta till ett större Akvarium hos någon. Det var allt för denna gång.
Postat 25 augusti 20169 år Författare Tagit bort benen på rampen och monterat den på väggen lätt att ta av och på det ny gjorda täckacrylglaset samt nya rör till externpumpen.
Postat 19 september 20168 år Författare 2016-09-19 https://www.youtube.com/watch?v=8nD0IBCrkgc&feature=youtu.be
Postat 30 september 20168 år Författare Alla Fiskar sållda. Nya Invånare: Blev 2 Banggai kardinalfisk + En putsarräka Beställt 2 Red Firefish
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.