Postat 6 mars 200718 år erre nån som vet ifall man kan få tag på hela innerdelen till en sådan pump..? och vart??allt annat funkar som de ska, de verkar som om typ kullagret på axeln skurit../ HBmannen
Postat 6 mars 200718 år Skulle tror att det sitter SKF lager i detta om det gör det så står det en kod på sidan av lagret. Lätt att byta självhar allt skurit å blivit förstört eller bara lagret som nypit!?
Postat 13 mars 200718 år Författare lagret har skurit och de har gått av en liten bit på axeln. pga att den snurrat fel när lagret skurit. tror ja iaf..så ja behöver byta ut hela alltet..
Postat 13 mars 200718 år Nja har du möjlighet att fota hela alltet med axel å vart lagrena skall sitta. Kanske inte spelar nån roll att det fattas en flis på axeln.Kommer ej ihågt riktigt vart lagrena satt då jag renoverade en jag haft
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.