Postat 26 november 200420 år Tänkte kolla lite vilka fiskar ni har som favoriter i olika familjer. Kul och se vilken som är nr1.Vilken är din favoritfrökenfisk? Tala gärna omden är lättskött eller svårskött äter den korall osv.
Postat 27 november 200420 år Jag hade länge ett par Dascyllus marginatus som lekte var tionde dag. Ynglen var fin anemonmat. I lekkondition var de betydligt mörkare än vad jag ser på bilderna på nätet. Mycket vacker i en lugn mörkbrun till ljusbrun färgskala. Helt revsäker om man undantar annan fisk. Matades enbart med fryst rivet musselkött. En klar favorit om man inte behöver ha annan fisk i karet.
Postat 30 november 200420 år Författare lite dåligt med favoritfröknar så jag lägger min röst påPomacentrus auriventris
Postat 7 december 200420 år Håller på mina testpiloter som numera mobbar min muräna "jens" 3-prickig fröken. Stenhård fisk med massor skinn på nosen
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.