Postat 24 augusti 201213 år Alltid kul med frågesport, så jag följer andras fotspår:)Gissa bilden och vinn sinularia (gäller väll mest för nya saltisar som vill fylla burken). Sen kan jag ju själv få id på det jag inte vet vad det är;)Veckans fråga. Vad är detta för fisk?Lycka till!
Postat 24 augusti 201213 år Författare Jag tänkte vara smart och läsa filnamnet, men det gick inte långt! Nä, så dum är jag inte! Om inte fisken heter?
Postat 27 augusti 201213 år Författare Michael och Jesper är vinnare och välkommna att hämta sinularia;) Svaret var ögat på en filfisk (Acreichthys tomentosus).
Postat 27 augusti 201213 år Säger det samma ! men det var kul att gissa , finns nog någon annan som gärna vill ha den .Dags för en ny bild , men du kanske inte vil att gamla rävar ska gissa =) ?
Postat 27 augusti 201213 år Författare Det är klart att gamla rävar också ska gissa. Jag får se det som en utmaning:ler: Nä sinularian får bli till glesare burkar. Kanske skulle bli gladare av en Maxima i vinst;)Ny fråga kommer givetvis i veckan.
Postat 27 augusti 201213 år Det är klart att gamla rävar också ska gissa. Jag får se det som en utmaning:ler: Nä sinularian får bli till glesare burkar. Kanske skulle bli gladare av en Maxima i vinst;)Ny fråga kommer givetvis i veckan.Nej musslor tar jag bara livet av ändå så =)
Postat 29 augusti 201213 år Författare Okej! Vecka två, fråga två. Nu blir det svårare! Men för att få fler att gissa så slänger jag in en bonus denna vecka. En grön ricordea florida+ sinularaia!Gissa friskt=)Lycka till!
Postat 29 augusti 201213 år Författare En sköldpadda Jopp!Seaturtle! Med vänlig hälsning, Manne Sent from my iPad 2 using TapatalkSamma där!Blev inte så svårt som jag trodde. Får köra ny fråga i morgon!Vid vinst pma mej så löser vi det=)
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.