Postat 25 maj 200520 år Nån som vet det enklaste sättet att fånga en clown som har 90 kg LS att gömma sig i
Postat 25 maj 200520 år Författare hehe jo du hade tänkt slippa det ska kolla om det går att ta den tidigt på morgonen när den sover
Postat 25 maj 200520 år Lägg ner håven i karet och mata en timme senare. Funkar inte det går det att meta med en krok utan hulling.
Postat 25 maj 200520 år det gick hur bra som helst med mina clown, lät håven i karet en stund och sedan kan du "jaga" fisken framför den med ett annat så är den fångad mot glaset.. clownerna har varit enklast för min del att plocka upp!!
Postat 25 maj 200520 år Jag tog min clarkii när det var mörkt i karet & den lagt sig för att sova i anemonen
Postat 28 maj 200520 år Författare Tog den rackarn idag när han sov hehe Det gick hur bra som helst Nu skall han få ett nytt hem hos Ted
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.