Postat 28 februari 201411 år Satt och spanade in i akvariet och märkte att jag har ganska många av dessa:Här har de ett litet möte:Någon som känner igen, bra eller dåliga?
Postat 1 mars 201411 år Skulle kunna vara en Collonista? https://www.google.se/search?q=collonista+snail&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ijARU4bxF4eN4gSelYGoBg&ved=0CCoQsAQ&biw=1280&bih=843
Postat 1 mars 201411 år Författare Skulle kunna vara en Collonista?Känns spot on Manks! Tackar!Verkar ju vara bra så länge de inte multiplicerar sig för mycket men jag har ju inte överdrivet med alger så hoppas det håller nere antalet.
Postat 1 mars 201411 år Jag har rätt mycket såna. De brukar hålla sig undan på dagen så även om man har många brukar de inte störa ur någon estetisk synpunkt.
Postat 1 mars 201411 år Författare Kan tänka mig att de är rätt bra om de håller sig i vettigt antal då de kan komma åt där mina tjockis trochus inte kan.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.