Postat 29 november 201410 år Går andra räkor ihop med Boxaren? Kan man ha en goby ihop med den? Kom gärna med förslag. Har en ensam Boxarräka just nu.
Postat 1 december 201410 år Menar Stenopus hispidus? Jag har haft en sådan ända sen jag började med saltvatten och den har levt tillsammans med putsarräkor och pepparmintsräkor utan några problem.
Postat 1 december 201410 år Författare Menar Stenopus hispidus? Jag har haft en sådan ända sen jag började med saltvatten och den har levt tillsammans med putsarräkor och pepparmintsräkor utan några problem.Ja det är den sorten jag menar. Tack för svar!
Postat 1 december 201410 år Ja det är den sorten jag menar. Tack för svar!De de enda gobies som jag haft är Valencienna puellaris och eldstjärtsgobies. De funkade utmärkt med samtliga fiskar och räkor jag haft. Puellarisarna brukar ofta bli putsade av mina putsarräkor.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.