Postat 3 januari 201510 år Hjälp!! På 2 dagar har det blivit ett lager av gult och brunt över kalkalger anemoner på både stenar och sand. Har bytt från 60 till 125 liter sedan en vecka. Sen hur infogar jag bilder? Så oteknisk. . ..
Postat 3 januari 201510 år Jag har inget svar på din fråga men du infogar bilder med hjälp av följande knapp:Du måste även välja "Enkel uppladdare" pga av avstängd funktionalitet orsakat av säkerhetshål.
Postat 3 januari 201510 år Kan det vara så enkelt som kiselalger pga nystart av karet?Sitter de löst så känns det som en möjlig orsak.Tidsmässigt så skulle det kunna stämma med tanke på att du bytt kar för en vecka sedan.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.