Postat 19 april 201510 år Någon som har nå förslag på vad som kan få skummaren (en juwel 3.0) att vara tokig i en månad. Ingenting är tillagt. Försökt att ställa om den så mycket som det går men den skummar över ändå. Känns lite som att någon måste ha dumpat ner en flaska med badskumm. [emoji21]
Postat 19 april 201510 år När jag hade ett Juwel-kar så hade jag den skummaren i två omgångar. Min första gick sönder efter någon månad och min andra började skumma över hela tiden. Så det slutade med att jag köpte ett annat märke.
Postat 20 april 201510 år Hade samma problem med juwel skummaren. Den är tyvärr allt annat än bra.reiommenderar tunze 9004 istället!
Postat 21 april 201510 år Författare Nu har den lugnat sig och skummar det bästa den någonsin har gjort. Jag har försökt flörta med skolans ekonomiavdelning (det är skolans akvarium) men dom förstår inte varför jag skulle behöva en ny skummare när jag redan har en.
Postat 21 april 201510 år Låter bra. Kanske behövde flera månader på sig att kallibrera;). Hur tröga kan dom vara där? En skummare som inte funkar ger ju fiskar och koraller en svininfluensa att räkna med. På dom bara-Tummen upp
Postat 22 april 201510 år Författare Den har varit igång sen 30/8 2014 och flippar lite då och då. Jadu att försöka få pengar av en ekonom tror jag nog nästan är lika svårt som att få pengar av en fru.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.