Postat 12 december 200816 år Hej!<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>När jag skulle mata mina fiskar igår så kröp det fram en liten svart räkliknande sak ca 2-3 cm, den var helsvart med en vit prick på en utav klorna, kan detta vara en pistolräka?Och vad skall jag göra med den, skall den vara kvar?
Postat 12 december 200816 år Stoppa den i en burk och kom ner till Skåne så ska jag ta hand om den åt dig. Se om du kan få till en bild på den ifall du sitter och vaktar vid nästa matning.Jag tror annars att du kan låta den vara kvar med gott samvete.
Postat 12 december 200816 år Författare Jag skall se om jag inte kan få en bild.Varför är den svart? är det en underart? jag trode att pistolräkor var röda (även okokta)
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.