Postat 17 juli 201411 år Usch, vad läskigt, min enda krasch som jag haft berodde på strömavbrott, men då var det utan i nästan ett dygn Håller tummar och tår för att det gått bra!
Postat 17 juli 201411 år Författare Allt har gått bra.Det var nog en streamer som fått kortslutning, den får åka till tippen.Det var en "Kinapump"De andra är Tunze och något annat kommer det inte in här mer.
Postat 17 juli 201411 år Kom på lite kritik efter sett ditt kar! Placeringen! I mitt tycke ska det stå i allrum/vardagsrum så så många som möjligt kan se det!
Postat 17 juli 201411 år Författare Det är ju en lysande ide.Men det blir svårt att få med Eva på det.
Postat 17 juli 201411 år Tycker jag låter som en bra idé, om inte det godtas så borde ju iallafall akvariet dimensioneras efter rummet, och du har nog plats för 1000 liter till.
Postat 17 juli 201411 år Författare Tycker jag låter som en bra idé, om inte det godtas så borde ju iallafall akvariet dimensioneras efter rummet, och du har nog plats för 1000 liter till.Ja det vore ju häftigt men nu lugnar vi allt ner oss lite
Postat 25 juli 201411 år Författare Här är den stolte hannen.Nån som ser vad det är för en fisk under paret ?Kan visst inte ladda upp bild, försöker imorgon igen
Postat 28 september 201410 år Författare 2 månader sen jag skrev något.Karet funkar bra.Missade tyvärr en kull Bangaier i helgen, jag trodde hannen hade mer kvar o lät han gå kvar, han käka troligen upp hela kullen.Jag har köpt en ny mussla, ska försöka lägga in en bild i morgon.Köpte även gul flakväxande Montipora.
Postat 28 september 201410 år Oj, gul flakväxande monti? Är den knallgul eller mer åt det gröna hållet? Spännande, bild önskas! :-)
Postat 28 september 201410 år Då får jag väl försöka fota den också i morgonJa den vill vi gärna se!!
Postat 29 september 201410 år Riktigt fint och välfylld kar Conny. Ändrat 29 september 201410 år av Daniell523 stavning
Postat 29 september 201410 år Vart hittade du den Conny ?Sent from my iPhone using TapatalkHan köpte en bit från min som blev efter vi ( jag , min bror och Larry ) splittrade ett stort flak som kom från tonga genom importören ASI luddvikaJag får inte färgen 100% rättvis dock... Ändrat 29 september 201410 år av Andreas N
Postat 29 september 201410 år Det ska bli intressant om någon av er har kvar den pippigula färgen om ett par månader. Jag har själv ett par koraller som var gula direkt efter import, men de håller inte färgen. Så ett flak som i akvarium fortsätter vara riktigt gult vore guld.Gratis till en fin korall och lycka till!
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.