Gå till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Saltvattensguiden

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Postat

Hej

 

Vi vill välkomna @izfisk och @jonasroman som nya (nygamla) moderatorer på forumet! 

 

//Föreningen Saltvattensguiden

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Visste ni att Saltvattensguiden.se drivs av en helt ideell förening med samma namn? Vi är ett gäng på ca 10 personer som i olika grad jobbar för att guiden ska fortsätta finnas kvar för hobbyn i framtiden, vilket behöver engagerade människor med olika erfarenheter och egenskaper. Vi försöker också att vara aktiva i den mån som går via ex. facebook och instagram, men vårt huvudfokus är att främja saltvattensakvaristiken via forumet som har hjälpt många akvarister med sina salta drömmar i över 20 år nu.
 
Vi söker alltid nya föreningsmedlemmar som kan hjälpa guiden framåt. Har du en timme över i veckan, lust att bidra i ett gäng med likasinnade? Då tycker vi att du ska söka dig till oss. Man behöver inte vara expert på saltvattensakvaristik. Det viktigaste för oss är att viljan finns att utveckla föreningen och det kan vara smått som stort.
Hör av dig till oss vid intresse på admin@saltvattensguiden.se eller till vår ordförande Fredrik via att PM:a Nike83 på guiden.
Stort tack till er alla och det ni gör för vår hobby redan idag
Mvh Föreningen Saltvattensguiden.se

Gå med i konversationen

Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Guest
Svara på detta ämne...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.