Postat 3 oktober 200618 år Blev förvånad i dag när jag gick in på forumet med Internet Explorer, vilken jag sällan använder och får se sådana lyxfunktioner som fetstil, kursiv, centrera m.m i en snygg knappmeny.Jag använder i vanliga fall Opera och då får man tydligen inte dessa funktioner. Jag har suttit och kört med -taggar för att få fetstil osv.Hur länge har dessa funktioner funnits?Wrang: går det inte att fixa så att vi som använder Opera och Mozilla kan få ta del av dessa funktioner?Finns det fler funktioner vi icke-Explorern användare går miste om?
Postat 3 oktober 200618 år Kör med Netscape på jobbet, som iofs är en Mozilla-variant och den klarar biffen galant. Ser inga skillnader.
Postat 3 oktober 200618 år Kör med Mozilla, men de syns i mitt fönster. Dock ligger bilderna lite dumt i vissa artbeskrivningar samt annat... Men inte farligt störande.
Postat 3 oktober 200618 år jag kör med opera och jag har alla funktioner.. har du en gammal version kanske jaken? senaste är 9.02 build 8585.
Postat 3 oktober 200618 år Författare jag kör med opera och jag har alla funktioner.. har du en gammal version kanske jaken? senaste är 9.02 build 8585.Japp, jag har tydligen inte senaste versionen. Jag har Opera 9.00 build 8502.Ska uppgradera så får vi se om det funkar.
Postat 3 oktober 200618 år Författare Nu har jag uppgraderat till senaste versionen. Mozilla funkar nu, men fortfarnande inte Opera.Nu har jag Opera version 9,02 bygge 8585Och jag får ändå inte upp menyn...Kan det vara någon inställning?Har rensat minnet. Startar om datorn. Inget hjälper.
Postat 3 oktober 200618 år Har du ställt i det rätt under din profil??Kontrollpanel - Redigera alternativ - Övriga alternativ RedigeringsgränssnittNär man skriver ett inlägg eller meddelande till en annan medlem finns det tre typer av redigeringsgränssnitt tillgängliga för dig. Den enklaste av dessa är en enkel textruta, medan den sista är en fullfjädrad WYSIWYG-redigerare, som låter dig formatera din text som du vill och se resultatet samtidigt.Beroende på kapaciteten hos din webbläsare kan det hända att du inte har möjlighet att använda alla dessa alternativ. Om du upplever problem när du postar inlägg eller meddelanden, försök att byta till ett annat redigeringsgränssnitt. Enkel redigering - En enkel textruta Standardredigerare - Extra formateringsverktyg Utökad redigering - Fullständig WYSIWYG-redigering
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.