Gå till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Saltvattensguiden

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Postat

Personligen hade jag inte köpt det, får inte fram nån info om vilka typer av LED´s det är... men dom levererar från Kina så det kan vara vad fan som helst med andra ord och då menar jag att risken för dålig kvalite är överhängande. Har tyvärr dålig erfarenhet av LED´s från Kina när det gäller dess hållbarhet, förutom mina Maxspect LED´s då... som är tillverkade i Kina men under lite mer kontrollerade former och håller dessutom men som sagt då kostar det

Men det kanske finns någon annan här som vet vilka typ av ramp det är...

Postat

Läser du längre ner i annonsen så står det ju att det är Bridgelux led. Då borde det vara ok. Om det verkligen är det är en annan femma, i såfall verkar den väldigt prisvärd.

Postat
  • Författare

Jo tyckte den verkade mkt vettig för priset men som ni säger vem vet vad man köper. Men jag antar att det borde vara bättre än original ljuset som jag har nu. Sen borde det ju vara rätt optimalt om man har dom flesta färgerna. Men tanken är ju att beställa om nån månad så har ju tid att titta runt men just nu lutar det åt att prova denna. Funderade på watten det ska väll räcka åt ett 130l eller ska man kolla på modell större?. Tack för svaren.

Postat
Läser du längre ner i annonsen så står det ju att det är Bridgelux led. Då borde det vara ok. Om det verkligen är det är en annan femma, i såfall verkar den väldigt prisvärd.

Ah såg det nu, fick inte hela sidan uppladdad sist hehe;) Är det Bridgelux så är det som sagt ok för det priset... sen är bara frågan om den passar i locket med kylning och annat men som sagt problem är till för att lösas:)

Postat
  • Författare

Mjo ska bli intressant att se hur jag ska få in det i locket, men allt går att lösa:) men som tur är så är väll tanken att beställa om nån månad så det blir att fundera hur man löser det bäst. tack för svaren

  • 5 månader senare...
Postat
  • Författare

Köpte tyvärr inte rampen då jag blev lite feg o köpte eget och byggde. Blev lite sent svar men inte vart inne så mkt på sista tiden.

Gå med i konversationen

Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Guest
Svara på detta ämne...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.