Postat 9 oktober 201410 år Ser ut som en vanlig glasros fast med fluorescerande toppar, någon som har kännedom om detta? Mvh Ronnie
Postat 9 oktober 201410 år Vet faktiskt inte ang glasrosen men om du vill kan du trycka på redigera inlägg så slipper du lägga in nytt tror du har en timme på dig att redigera,får ju givetvis lägga in ett nytt också om du vill mvh Ola.Du hade redan fixat det upptäckte jag nu .
Postat 9 oktober 201410 år Jag har en likadan i mitt kar! Ingen aning vad det är för något! Har dock låtit den vara de gånger jag har behandlat glasrosor!
Postat 9 oktober 201410 år Brukar inte majano vara fluorescerande i blåljus! Men det kanske inte gäller alla iofs! Min syns inte bättre i blåljus, dock e den ganska liten!
Postat 9 oktober 201410 år Författare Ja den e lite häftig så den får vara kvar, lite finare variant av glasros, 😃
Postat 9 oktober 201410 år Det skulle ju absolut kunna vara en sån!! Bildgooglar man den kan man hitta några bilder som e ganska snarlika! Om det e en sån så behöver man mata den eftersom den inte har några zooxantheller!! Men den kan kanske få en dusch med lobstereggs när man matar mandarinen!!
Postat 10 oktober 201410 år Eller med artnamn: Corynactis caribbeorumhttp://se.reeflex.net/tiere/2541_Corynactis_caribbeorum.htm
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.