Postat 27 augusti 200619 år Undrar om någon vet ifall han har någon butik och öppettider eller om det endast går att handla via webben. Har skickat ett mail till honom med samma fråga men han svarar inte...Mvh Danne
Postat 27 augusti 200619 år Jag pratade nyss med Patrik och de har massor att göra. Jag brukar alltid ringa och göra det fram mot kvällen för då svarar dom oftast.
Postat 27 augusti 200619 år Författare Tack! Du råkar inte veta om han har någon butik och vad han har för öppettider i så fall?
Postat 27 augusti 200619 år Nej han har ingen butik, än... just nu består hans butik av hans vardagsrum och halva huset. Om man pratar med han så går det att komma förbi, jag har gjort det ett par gånger. Han håller till ett par kilometer utanför Vingåker, kårstad tror jag att det stod på skylten.
Postat 27 augusti 200619 år Författare Crille, du behöver inte gnälla! Har du inget av betydelse att skriva kan du lika gärna sk*** i att skriva överhuvudtaget. Det finns väl en anledning till att jag frågar det på forumet. Det är du väl gammal nog att förstå. Jag åker förbi vingåker imorgon och vill inte ringa honom på en söndag eller måndag morgon och störa... Klubbson, tack så mycket. Då vet jag.
Postat 27 augusti 200619 år Det är fördelen med Patrik och Suss att man inte stör dem vad de säger själva. De låter bli att svara om det är vid fel tillfälle.
Postat 29 augusti 200619 år har beställt lite grejer från pwss, ringde nyss och pratade med patrik om dom kunde skicka grejerna lite pronto då jag behövde dem snabbt. det var inga problem.måste bara ge dem lite beröm, bra service och trevliga till tusen! annat är det med den lokala djuraffären, där måste man tjata till sig grejerna och det tar i bästa fall 2-3 veckor för dem att ta hem det man vill ha.. om dom lyckas överhuvudtaget.
Postat 29 augusti 200619 år annat är det med den lokala djuraffären, där måste man tjata till sig grejerna och det tar i bästa fall 2-3 veckor för dem att ta hem det man vill ha.. om dom lyckas överhuvudtaget.Låter nästan som att du skulle bo i Örnsköldsvik.
Postat 29 augusti 200619 år faktum är att jag inte har riktigt samma enbart positiva erfarenheter av pwss, som vid mina två beställningar har tagit lite tid, varit svåra att få svar ifrån om hur det går med beställningen och blivit fel med betalningen. Dessutom har frakten för mig blivit i stort sett samma som från tyskland, som jag faktiskt numera föredrar om jag ska handla på webshops.Men jag kan ju ha haft otur, de flest verkar väldigt positiva till pwss!
Postat 29 augusti 200619 år Själv har jag oxå haft enbart positiva erfarenheter av PWSS. Inte minst för att dem har åkturer upp till Stockholm/Uppsala.Såg liten tendens till prick för några månader sedan och behövde en ny UV-C, beställde från Suss kl 14 på en tisdag och hämtade ut paketet kl 11 på onsdag! Vad sägs om service (<24h)? Frakten var inte jättebillig (mest för att posten har sina priser), men snabbt gick det./Dusan
Postat 29 augusti 200619 år faktum är att jag inte har riktigt samma enbart positiva erfarenheter av pwss, som vid mina två beställningar har tagit lite tid, varit svåra att få svar ifrån om hur det går med beställningen och blivit fel med betalningen. Dessutom har frakten för mig blivit i stort sett samma som från tyskland, som jag faktiskt numera föredrar om jag ska handla på webshops.Men jag kan ju ha haft otur, de flest verkar väldigt positiva till pwss!finns ju alltid någon som har otur, för om något kan strula så kommer det garanterat göra det för eller senare. själv föredrar jag svenska handlare då det är lätt att bara slå en signal och få lite info om det man undrar. går väl att ringa till tyskland också, men om man som jag inte behärskar språket kanske det är lite värre. men det där engelska språket kanske funkar i tyskland också...
Postat 29 augusti 200619 år Jag pratade med Patrik i helgen och han säger att de har ökat omsättningen rätt kraftigt på sistonde men att de försöker svara på allt de bara kan. Han är medveten om att de har missat en del och han gillar det inte.
Postat 29 augusti 200619 år Crille, du behöver inte gnälla! Har du inget av betydelse att skriva kan du lika gärna sk*** i att skriva överhuvudtaget. Det finns väl en anledning till att jag frågar det på forumet. Det är du väl gammal nog att förstå. Jag åker förbi vingåker imorgon och vill inte ringa honom på en söndag eller måndag morgon och störa... Klubbson, tack så mycket. Då vet jag.sorry om du tog åt dig
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.