Postat 20 februari 200718 år Då var det dags igen för påhälsning av barnsjukhuset i Lund av samvetslösa idioter. Levande sten stals till ett uppskattat värde av ca 15000kr. Det är naturligtvis de sjuka barnen som ytterst drabbas. Skandalöst. Skäms.
Postat 20 februari 200718 år Det är naturligt att du är upprörd. Jag tror jag kan säga att alla de som läst de andra två trådarna om stölden också är upprörda. Det är många här på forumet som kommer att ställa upp med djur till återinvigningen av karet.Men ändå: Välkommen till saltvattensguiden.
Postat 20 februari 200718 år Författare Ja det är det värsta jag vet. Stjäla från barn eller gamla människor som inte kan värna sig. Sjukligt beteende. Jag såg inte att det redan fanns en tråd med detta ämne. Vet du om man kan hjälpa till med något bidrag och i så fall vem som håller i detta kar? Tack för välkommenhälsningen.
Postat 20 februari 200718 år https://www.saltvattensguiden.se/forumet/showpost.php?p=164272&postcount=31Där hittar du personen som håller i karet och kan skicka honom ett PM.
Postat 20 februari 200718 år Ja det är det värsta jag vet. Stjäla från barn eller gamla människor som inte kan värna sig. Sjukligt beteende. Jag såg inte att det redan fanns en tråd med detta ämne. Vet du om man kan hjälpa till med något bidrag och i så fall vem som håller i detta kar? Tack för välkommenhälsningen.Merlin ! Kul att se en till karpmetare. VÄLKOMMEN
Postat 20 februari 200718 år Är den karpen från ett småländskt vatten, en bit norr om Växjö?MVH Lasse
Postat 21 februari 200718 år Författare HejTack laggeman. Jag har mailat honom.Roligt med fler karp- och specimenmetare här. Nä den karpen är en skånekarp faktiskt.Ha det gott i väntan på metsäsongen
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.