Postat 25 mars 20196 år Hej, har någon sett produkten "Live Rock Enhance" säljas av någon av butikerna i sverige? Har hört en del possitivt gällande den och är intresserad av att testa den. //Markus
Postat 6 juli 20196 år Säljes som undermedel i Norge:http://www.reefbrite.com/product/live-rock-enhance/ Har inte testat och tänkte precis höra om någon här inne har erfarenhet av den.
Postat 10 augusti 20196 år Författare Funderar fortfarande på att prova det på min sten innan jag gör om uppstarten av mitt akvarium. Men har inte testat det ännu. Har hört runt lite med olika butiker men ingen av deras leverantörer har det i sortimentet när jag kontrollerade I våras. Men jag får nog beställa det från utlandet ifall jag bestämmer mig för att testa.
Postat 10 augusti 20196 år Det finns här där jag bor men vet inte om jag skall tro på alla "hallelulja" berättelser.
Postat 12 augusti 20196 år Författare Var bor du? Har inte hittat det i den lokala handeln eller i någon webshop.
Postat 8 september 20196 år On 2019-08-12 at 19:58, MARHAG sa: Var bor du? Har inte hittat det i den lokala handeln eller i någon webshop. Bor i Norge.
Postat 9 februari 20205 år Fauna Marin har en produkt som heter ReBiotic, en specialkomposition av frystorkade bakterier och Enzymer framtagen för återställning av kraschade kar och "old tank syndrome" sten - kanske är något liknade? (Jag är ju part i målet för dem som inte vet detta, jobbar med FaunaMarin), men jag personligen har testat detta på ett gammalt kar som kraschade efter att ha varit strömlöst en långhelg - nu är karet tillbaka piggare än på många år.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.