All aktivitet
-
Alla medlemar på Saltvattensguiden - Information från Christrian Wrang!!
du har gjort ett bra jobb wrang. lycka till i framtiden.
-
ny butik i örebro
så väl inte så sjabbigt ut, kan nog bli lite trevligt där
-
PVC - Limrör. Är det stört omöjligt att få tag i rimliga priser i sverige?
Vet att Ahlsell i kristianstad har ett fullt sortiment av det du söker, har vatt där flera ggr och handlat.
- Fiskar i en kub
-
Varför ??????
kan även hålla med Jaken ovan att bidra med artiklar o annat som gör sidan bättre än vad den är nu, kolla med den lokala saltbutiken om annonser o annat. som sagt pengar gör inte sidan bättre.
-
Varför ??????
håller med de senaste inläggen här, att arga gubbar och stora ord inte hjälper till, du får lugna dej engtorp. även om bara det handlar om 150:- så är det mycket pengar för en hel del här på forumet, så istället för att donera de pengarna så kanske dem köper just 1 kilo LS istället. just för att de inte har mer pengar.
-
Saltvattensbutik i V. Blekinge el. NO Skåne??
ja, precis. har dem börjat med salt?
-
Ostens 1440 kar
ser ruggigt snyggt ut. gärna lite mer bilder på lilla hajen.
-
Grym delfinslakt
kanske man tycker på detta sätt för att det inte finns så många delfiner som torsk.
-
Skada på karet-vad tror ni?
byt det kommer att gå sönder.
- Grym delfinslakt
-
Grym delfinslakt
vägrar titta på det, för då åker skärmjävlen ut genom rutan, men ska in o skriva på omgående. tyvärr så är det som så både i japan o kina att människan går före djur o natur i de länderna, så det måste nog till miljontals påskrifter o påtryckningar från regeringar o aktivister.
- Ny jättebläckfisk!
- Vad är detta för best?
- vad händer med min clown?
-
Acanthurus coeruleus
hade den ett flertal gånger när jag hade butik, men finns sällan på exportörernas listor. en grymt vacker kirurg.
- Centropyge vroliki
-
Vad är detta för best?
hade dem mycket inne? ska nog dit imorron. nåra kejsare?
-
Februari 2007 - Clownen´s 375 liters revakvarium
Grymt kar!! kul att du även odlar lite, ser bra ut.
- Centropyge argi?
- Petrols nya system
- Gammaldags haj
- Vad har hänt hos Drakfisken?
-
Sjuka drakar forts.
vad ska fällas ut från stenen? att använda nitrat o fosfat remover gör väl var o varannan saltis. hur stark cirkulation har du i karet? har du nåra stillastående punkter i karet?
- Lite fredagstrams