Postat 13 maj 20187 år Vilka saker har ni hittat i nyhetsrapporteringen från Interzoo? Personligen tycker jag det verkar komma en hel del intressant nytt. Men än så länge har jag inte sett så mycket intressant info vare sig på youtube eller forum/nyhetssajter. Hade varit kul att höra mer om Philips uppgraderade LED-ramp. Även status på Neptune Trident.
Postat 13 maj 20187 år Författare 2 timmar sedan, Bujje sa: Har fått för mig att Neptune inte visade upp Trident på Interzoo 18. Den verkar ordentligt försenad vad det verkar. "Late Q3" är vad dom sade på Reef-A-Polooza.
Postat 13 maj 20187 år Författare Ska också bli intressant att få reda på vad Tritons "beyond ICP" betyder i realiteten.
Postat 14 maj 20187 år Sök på Triton och interzoo 2018 på Youtube. En mycket intressant intervju som bekräftar vad många av oss varit inne på tidigare. MVH Lasse
Postat 14 maj 20187 år Grymt! Letade efter nån som kunde hjälpa oss mäta DOC bara för nån månad sen. Så det här kom perfekt! Nån som vet när dessa utökade tester startar/börjar säljas?
Postat 14 maj 20187 år Författare 1 minut sedan, David sa: Grymt! Letade efter nån som kunde hjälpa oss mäta DOC bara för nån månad sen. Så det här kom perfekt! Nån som vet när dessa utökade tester startar/börjar säljas? Och jag som börjar se tecken på grön cyano, vill också mäta detta NU! så jag undrar samma sak
Postat 14 maj 20187 år 2 minuter sedan, Maglofster sa: Och jag som börjar se tecken på grön cyano, vill också mäta detta NU! så jag undrar samma sak För oss på museet är det ju spännande att se skillnaden mellan akvarierna. Alla våra akvarier funkar ju på olika sätt och sköts på lite olika sätt. Så det ska bli skitkul att se!
Postat 14 maj 20187 år Cool, verkar inte vara mycket som intresserar mig på mässan från dessa glimtar. Det är mycket fokus på tester och mätande, områden som tagit ganska stora steg de senaste åren. Ett till fokus som kanske är en biprodukt från det är konstgjord sten, det har ju med exploderat mer de senaste åren. Lite som en bieffekt behovet av kontroll över värdena främst, även om det har lite andra egenskaper med som kan vara positiva.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.