Postat 24 maj 200718 år Jag trodde det var tvärtom, att den blåare bilden var den nya. Jag gillar den ljusare klart bättre, inget fel i mina ögon. Men kameran och skärmen kan spela ett pratt, verkligheten kan se annorlunda ut.
Postat 24 maj 200718 år Författare Jag trodde det var tvärtom, att den blåare bilden var den nya. Jag gillar den ljusare klart bättre, inget fel i mina ögon. Men kameran och skärmen kan spela ett pratt, verkligheten kan se annorlunda ut.nope, ja det är kanske en vane sak oxå.. sen får jag inte till bilderna riktigt. verklighets uppfattningen är lite skev på dom men men.. hysterixen gillade det iaf och då är jag nöjd
Postat 1 juni 200718 år Författare lite bilder, igen..... för den som är intresserad.. provade med mobilen och dom blev nästan bättre
Postat 1 juni 200718 år Författare tackar! ja lite gjorde det, men jag flyttade armaturen än sålänge bara.. har inte orkat plocka om rören än hehe, som du ser på bilderna så är en del foton knall blåa mot vissa som är gula, men det ser bättre ut i verkligheten nu än vad det gjorde innan jag flyttade armaturerna.
Postat 2 juni 200718 år Författare Härligt Anders, att döma av bilderna är du snart en SpS-nörd, VÄLKOMMEN!Hehe, kanske det?? tack för inbjudan i klubben iaf Grymt Anders tack hur går det med ditt bygge?
Postat 2 juni 200718 år Författare att döma av bilderna är du snart en SpS-nörd,jo förresten.. jag har snart inget val ang sps:erna, kejsaren har snart tuggat i sig mina LPS:er så det är givet! hehe, fungian är det inte mycket kvar på typ samma med trachofyllian eller hur den nu stavas?
Postat 2 juni 200718 år Skitsnyggt!, får komma upp och kolla framöver!Tråkigt med dina lps, lämmnar han spserna ifred helt?
Postat 2 juni 200718 år Författare Skitsnyggt!, får komma upp och kolla framöver!Tråkigt med dina lps, lämmnar han spserna ifred helt?tack å tack, får du göra vettu, har hänt en del sen sist.. ja jag får skylla mig själv lite, jag visste ju om det från början hur det skulle kunna gå, ändå har jag ökat på matningen för att kunna mätta alla kirurgena samt att få lite spill över till den förbaskade skygga grott kejsaren.. den är glupsk som få men vill inte gärna simma ute i det öppna och slåss om maten. men han får vara snabb eftersom den inkräktar på frökenfiskens revir ist så han har rejält motstånd där ändå iaf hahaha..nja nåra naggade toppar har jag sett som slemmat lite efter honom tyvärr, speciellt på dom blåa acropororna och den bruna men det är lugnt. topparna hinner växa ut igen innan han gör vända nummer 2 på dom.
Postat 15 juli 200718 år kollade igenom hela tråden (phew) o får säga att du har ett enormt fint kar! Jag bor ju i Vänersborg, söder om dig o kanske kunde ta med mig lite fraggar av sådant du inte har och glida förbi någon dag på väg till Åmål då jag tänkte kolla in Amazon. Om han nu har kvar sin verksamhet relaterat till flytt etc!?Dave
Postat 16 juli 200718 år Författare kollade igenom hela tråden (phew) o får säga att du har ett enormt fint kar! Jag bor ju i Vänersborg, söder om dig o kanske kunde ta med mig lite fraggar av sådant du inte har och glida förbi någon dag på väg till Åmål då jag tänkte kolla in Amazon. Om han nu har kvar sin verksamhet relaterat till flytt etc!?DaveTackar, det vore trevligt! jag har semester hela veckan så det är bara du glider förbi, skicka ett pm dagen innan du åker så vet ja.
Postat 17 juli 200718 år Författare får kasta in några blixt bilder på fiskar blir så tråkigt med flera sidor text, roligare med bilder hehe
Postat 18 juli 200718 år Tjenare Anders! tackar för fraggarna o titten! E nu klar med flytt av karet o satt ihop revet och kopat in de nya fiskarna. Fraggarna jag fick sitter på en sten högst upp, hoppas de tar sig!Dave
Postat 19 juli 200718 år Författare Fasen Anders du börjar bli en fena på att fotanja det vill jag inte påstå, men jag tackar ändå hehe.
Postat 19 juli 200718 år Författare Tjenare Anders! tackar för fraggarna o titten! E nu klar med flytt av karet o satt ihop revet och kopat in de nya fiskarna. Fraggarna jag fick sitter på en sten högst upp, hoppas de tar sig!Davedet var så lite så synd att det blev så jäktigt för er, hann ju inte med en tår kaffe ens hehe, men du hade ju lite arbete framför dig så.. får ta det en annan gång. jag får tacka själv för fraggarna. och hade jag vetat att du hade en vitbröstad och en lineatus kirurg i bilen hade jag gjort inbrott i den vill oxå ha såna firrar
Postat 30 juli 200718 år Läckra biler. Ser att du skaffat en till mandarin. Hur länge har du haft den?MVH/ Andreas
Postat 30 juli 200718 år Författare tackar, den skaffa jag i våras nångång? riktigt fin är den men fruktansvärt elak mot min gamla tyvärr
Postat 4 september 200717 år Författare några har växt hyffsat, ska rota upp några gamla bilder inom kort på hur fraggarna såg ut när jag satte dom i våras.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.