Gå till innehåll
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Saltvattensguiden

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Postat

Hej!

Jag o min kille har planerat att åka ut imorn för att köpa lite grejor till karet,undrar därför vart det finns saltvattensbutiker här i sverige?

Vet väl om lite ställen men det är ju så fruktansvärt långt till alla,tar gärna emot nått tips om vart vi kan åka.

Tacksam för svar...

Postat

närmsta är djurmagazinet, men där råder det kaos nu.. burken ser ut som skit och dom har bara 4 clowner, 1 flavecens och lite lägre djur hemma. nästa steg blir örebro, reefzone. sen är det stockholm som gäller. själv har jag tröttnat på att djurmagazinet aldrig får hem något och att de är rätt så dyra, så jag och h0llowman bränner ner till stockholm och shoppar i helgen. skulle egentligen åkt till reefzone, men dom hade inte allt vi skulle ha hemma.

Postat
  • Författare

Skit var väl ändå bara förnamnet,har sett ut som stryk länge där nu tycker jag.

Jonny vill åka till akvarielagunen i umeå men det bli ju typ 120 mil fram o tebax *lite fööör långt*

Vad kan du tipsa om för butiker i sthlm då?

Postat

Ja kika förbi mej på marinakvariet imorgon. Idag när jag hade öppet var de lite ensamt. Men de finns mycke att kika på så de gör inget.

Postat
  • Författare

Nja lika långt till göteborg som till sthlm kan jag väl inte riktigt hålla med om,jag har ca 34 mil till sthlm och göteborg har jag ungefär 50-55 mil det bli alltså 15-20 mil längre så nja. :)

Postat

Stumpan_666

Tänk på vad du får för de extra milen:ler: Så kommer inte resan vara så lång.

MVH Lasse

Postat
  • Författare

Nu har vi bestämt oss,det blir JR,tänkte nu bara kolla om det är nån som vet om det finns några i ställena vi ska igenom.

Avesta

Fagersta

Sala

Västerås

+ alla småställen runt Täby,tex Sundbyberg,Bålsta,Jakobsberg och alla andra

Postat

En avstickare till Södertälje (korallrevet) är inte så dumt när ni ändå är ute och åker.

(ca 5 mil söder om Stockholm) Rekomenderas varmt.

Postat

hej, kolla upp innan ni åker vad de har hemma, om de fått in nån sändning etc. Jag var i stockholm för ett tag sen och tänkte kolla in JR men det var i princip tomt då... några dagar senare fick de sedan in en stor sändning =/

Gå med i konversationen

Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Guest
Svara på detta ämne...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.