Postat 26 augusti 200718 år En av mina första saltfirrar var min Sixline wrasse inköpt i december 2005. Den har också varit en verklig favorit när den glidit omkring i sin ständiga jakt på något litet djur att äta och linjerna i ögonen vickat upp och ner när den närstuderar något. För ett tag sedan fick jag till en ganska bra bild på den när den hittat något på frontrutan som var intressant och när jag satt vid datorn en stund igår så gjorde jag iordning den bilden och la in som skrivbordsbild på datorn. I dag hittade jag fisken torkad på golvet.
Postat 26 augusti 200718 år Tråkigt när favoriterna dör bort. Dock måste jag säga att det inte bara var en vacker fisk utan kortet var grymnt också!
Postat 26 augusti 200718 år Grymt kort!Ja, det är uppenbarligen en hoppande fisk. Jag har också hittat min gamla sixline wrasse intorkad på golvet.
Postat 26 augusti 200718 år Har själv hittat flera hexatanior intorkade, mkt trist för det är en pigg och nyfiken firre.
Postat 26 augusti 200718 år Jaa, vad säger man....sketsnygg bild, men alltid lika tråkigt att förlora en invånare.Kommer att hedra din firre med din bild som bakgrund iaf, om det nu e nån tröst!
Postat 26 augusti 200718 år Riktigt tråkigt att favoriten torkade och gick bort Vågar inte veta hur det skulle kännas om ens fiskar skulle gå bort nu. Inget dödsfall än så länge.. håller tummarna även om det bara är en tidsfråga innan den första går bort.. tyvärr..Riktigt fint kort också må tilläggas! =)Slavblixt?
Postat 27 augusti 200718 år Återigen, GRYM BILD!Själv kom jag hem idag från en långhelg på varmare breddgrader bara för att hitta min sixline torr som fnöske bakom akvariet.
Postat 27 augusti 200718 år synd med firren jag beklagar en fin bild föresten , Bara ett tips till alla som har fiskhopp problemet skaffa tak på akvariet. Sen undrar jag hur gamla kan en firre bli t e x clowner
Postat 27 augusti 200718 år Författare Ja trist var det men tack i alla fall för alla positiva omdömen om bilden.Jaa, vad säger man....sketsnygg bild, men alltid lika tråkigt att förlora en invånare.Kommer att hedra din firre med din bild som bakgrund iaf, om det nu e nån tröst!Hämta bilden här: http://www.tornros.se/images/sixlinebgd.jpg så får du den i bättre format för skrivbordet.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.