Postat 23 januari 201015 år Kan ju slänga upp mig också!Jag är 16 år och pluggar media på GUC gymnasium i Uppslala.Hållt på med saltvatten i snart 1 år.
Postat 23 januari 201015 år Det var då inte en dag för tidigt att nån lyckats förhandla sig till vettig kompensation från Banverket! Det är rätt, ge dem vad de tål! Uppdaterar lite.29 år på TisdagSundsvallPacketerare.Huset snart sålt för det dubbla jag gav för det ;P
Postat 23 januari 201015 år Uppdaterar lite.29 år på TisdagSundsvallPacketerare.Huset snart sålt för det dubbla jag gav för det ;PDå är det dags för ett mycket stort akvarium om jag förstår dig rätt. Eller kostade huset 10 och du säljer för 20?
Postat 23 januari 201015 år snart 32 år , Master in Software engineering och jobbar som IT-kunsult både i sverige o europa.driver www.fiskformedling.se Ändrat 23 januari 201015 år av patrikk
Postat 24 januari 201015 år Jag har hållt på med saltvattensakvarier sedan jag var en liten knodd - ärvde intresset av farsgubben. Var väldigt energisk ett antal sena tonårsår och gav ut en saltvattenstidning - Annularis - som var medlemsorgan för föreningen Nordiskt Saltforum.Men tyvärr har det varit dåligt med akvarium ett några år p g a karriär och jobb. Försöker numera göra en akademisk karriär inom life-sciencesvängen och forskar sedan ett år tillbaka på Stockholms universitet efter några år i tyska Heidelberg.Än så länge 33 år.
Postat 24 januari 201015 år 34 år och utbildar mig till CNC-operatör, tidigare arbetat på Ericsson, Emerson m.m.Har kört salt i 4 år, innan det var det sötvatten i ca 3 år.
Postat 24 januari 201015 år 32 årelingenjör ubåt.Jag gissar att du är ensam med det jobbet här på SG! *ler*
Postat 24 januari 201015 år 21 år nu den 7, haft salt sen i sommras. Jobbar i chark som styckare på Börjes här i Tingsryd. Säkert nån som hört talas om vårt kaffe för 1,50 och räkmackor
Postat 24 januari 201015 år 26 år, salt i snart 2 år. Läst Energiteknik i Umeå och jobbar som Konstruktör/projektör på Bravida Ventilation i Stockholm.
Postat 24 januari 201015 år Vad säger anticimex om glasrosor?det ligger utanför vårt område för tillfället:) men man bör nog försöka göra sig av med dem..
Postat 25 januari 201015 år 22år och jobbar som produktionsingenjör på ett företag som tillverkar brand och gaslarm till båtar och andra transportmedel.
Postat 25 januari 201015 år 49 sommrar,jobbar som djursjuksköterska o allt i allo på liten smådjursklinik, har även jobbat många år i zoobutik med bl.a salt.haft sött i hela mitt liv och salt i ca ett år.
Postat 26 januari 201015 år 26 år, Snart 27. Jobbar som eldfast och syrafast murare.Har kört saltvatten i ett par månader.Alla som har vägarna förbi Gävle är alltid välkommen på en kopp kaffe eller två.
Postat 26 januari 201015 år 39 åregen firma,jobbar med diverse grejor inom järnvägen dock mest om säkerhetenhar kört bobcat i några år på järnvägen men kroppen säger ifrån (man blir inte yngre precis)har haft sötvatten sen 2000 (diskus) men slutade när saltet började.salt sen 2003 eller 2004
Postat 26 januari 201015 år 25, lärarstudent i religion och naturkunskap mot gymnasiet. Kommer läsa biologi, ekologi, miljö och bioteknik till hösten vid lunds universitet.
Postat 26 januari 201015 år 24 år, jobbar som tandläkarassistent, Haft sötvatten lite av och till då jag lessnat på dem efter en tid. Har haft flertalet reptiler och smådjur. Inget Salt ännu men hoppas kunna få ihop till något så fort som möjligt , Har även orkideer som hobby har pysslat med det i ett år lite drygt
Postat 26 januari 201015 år 26år, utbildad ingenjör inom inbyggda system och mjukvaruutveckling. Jobbar som kodapa/konsult idag. Har ett saltkar som tyvärr står tomt än så länge :-) Men det är på G..
Postat 9 mars 201015 år 33 år, officer i pansartrupperna, har haft slatvattensakvarie i tre veckor nu.
Postat 9 mars 201015 år 26 år och fastighetsskötare på idrottsarena. Tidigare jobbat i ZooButik och som tattuerare.
Gå med i konversationen
Du kan posta nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.